První úspěchy Teamu KSM Hrádek

Hrádek nad Nisou, duben 2017: Náš sportovní oddíl TEAM KSM HRÁDEK se v uplynulých dvou víkendech zúčastnil dvou závodů, na kterých reprezentoval firmu v běhu a na kole.

V prvním případě to bylo v sobotu 8. dubna na běžeckém závodě ALISY BĚH TROJZEMÍM, který v Hrádku nad Nisou pořádal místní Multisport Team. Tohoto závodu se zúčastnilo 9 našich běžců z nichž Jana Jarošová získala ve své kategorii na 5 km trati příčku nejvyšší.

V druhém případě to bylo v sobotu 15. dubna na cyklistickém závodě STEVENS 50 PODRALSKO v Osečné, kde jsme poprvé vybalili týmový stan a vytvořili tak zázemí pro 17 našich závodníků a dokonce i pro několik fanoušků… Na tomto závodě se nám opět podařilo zabodovat a to na kratší trati 25 km, kde Ivo Machek zvítězil absolutně, Milan Šrůta vyhrál svou kategorii a Jana Jarošová dojela v kategorii druhá. Kromě pádu Pavly Bláhové před startem se nikomu nic nestalo a všichni si závod užili a do cíle se dostali v pořádku. Ze zaměstnanců firmy KSM Castings CZ se závodu zúčastnil ještě Vladimír Harasimovič, který se pádu při závodě nevyhnul, ale i přesto dojel v pořádku.

Background: KSM Castings Group je předním výrobcem odlehčených dílů pro automobilový průmysl – jedná se o díly pro podvozky, převodovky, motory a řízení. KSM se specializuje se na hliníkové a hořčíkové složky a usiluje o top pozici jak v technologiích, tak i v kvalitě. Jako významný dodavatel do globálního automobilovém průmyslu se společnost řadí mezi nejlepšími zaměstnavatele. Spolehlivé partnerství, orientace na zákazníka a efektivita nákladů jsou nezbytné klíčové body strategie společnosti. Základem jsou však prvotřídní zaměstnanci. KSM provozuje 9 výrobních závodů v Německu, České republice, USA a Číně s celkovým počtem přibližně 3700 zaměstnanců. Mezi jejími zákazníky jsou hlavní výrobci automobilů a dodavatelé pro automobilový průmysl, jako je Volkswagen, Daimler, ZF, Benteler a Bosch. V roce 2015 skupina dosáhla společnost obratu ve výši zhruba 525 milionů EUR.