Marathon Hannover 9. duben 2017: Top-umístění pro KSM při top-závodě!

Na letošním maratonu v Hannoveru byla společnost KSM zastoupena 38 běžkyněmia běžci v téměř každé disciplíně a ti obsadili mezi více jak 21.300 účastníky místa na špici.

Královskou disciplínu, maraton, dokončil David Brychta v čase 4:31:56. Naše šestičlenná štafeta s vynikajícím týmovým duchem překonala tuto distanci v čase 4:03:07.

Robert Brüning (i přes to, že měl pád!) , Sadik Senkul a Jörg Bartsch protli cílovou pásku půlmaratonu v čase značně pod 2 hod.! Trasu 10 km zaběhli mezi top 100 ( při účasti 4.200 běžců na této vzdálenosti ) Jonas Franzki a Maik Rieche a umístili se tak na 1. a 12. místě v jejich věkových kategoriích ( místo 61. a 62. v celkovém pořadí ). Kromě toho skvěle odběhli Andreas Eue jako čtvrtý, Karin Becker, Zuzana Vejstrková, Eliška Gorčicová ( na místech 7., 18. a 19. v jejich věkových kategoriích) a jedenáct dalších KSM-běžkyň a běžců, mezi nimi i vedení společnosti, super závod.

Také v disciplínách chůze, nordic walking a in line brusle dokončilo závod 6 sportovců z firmy KSM.

Dík patří všem kolegům, kteří do Hannoveru přijeli a gratulujeme ke všem špičkovým výkonům.

Background: KSM Castings Group je předním výrobcem odlehčených dílů pro automobilový průmysl – jedná se o díly pro podvozky, převodovky, motory a řízení. KSM se specializuje se na hliníkové a hořčíkové složky a usiluje o top pozici jak v technologiích, tak i v kvalitě. Jako významný dodavatel do globálního automobilovém průmyslu se společnost řadí mezi nejlepšími zaměstnavatele. Spolehlivé partnerství, orientace na zákazníka a efektivita nákladů jsou nezbytné klíčové body strategie společnosti. Základem jsou však prvotřídní zaměstnanci. KSM provozuje 9 výrobních závodů v Německu, České republice, USA a Číně s celkovým počtem přibližně 3700 zaměstnanců. Mezi jejími zákazníky jsou hlavní výrobci automobilů a dodavatelé pro automobilový průmysl, jako je Volkswagen, Daimler, ZF, Benteler a Bosch. V roce 2015 skupina dosáhla společnost obratu ve výši zhruba 525 milionů EUR.