Zaměstnanci firmy KSM Castings CZ s.r.o. pomohli při výsadbě Aleje Republiky ve Frýdlantu

Naše firma byla oslovena zástupci grantového fondu „ŠKODA AUTO – ŠKODA stromky“ k účasti na výsadbě Aleje Republiky, kterou se město Frýdlant v Čechách rozhodlo obnovit u příležitosti výročí 100 let od vzniku samostatného Československa. Alej tvoří 60 dubů červených, vysazených na začátku lesní cesty na Hartu.

Dne 20. dubna se této akce zúčastnili zaměstnanci naší společnosti, kteří jsou v KSM již více jak 20 let: paní Helena Bambuchová, pan Josef Jelínek, pan Ladislav Tylichtr, pan Miloš Polívka a pan Pavel Klement, společně panem ředitelem Ing. Pavlem Gorčicou.

Starosta města Frýdlant, pan Dan Ramzer k této akci řekl: „Sté narozeniny republiky jsou událostí, kterou jsme ani ve Frýdlantu nemohli a nechtěli nechat bez povšimnutí. Přemýšleli jsme, jakým způsobem se k výročí postavit. Hledali jsme něco, co bude vyjadřovat, co v souvislosti s fungováním republiky chceme. Klidný a mírumilovný život, vyhlídku na dlouhou budoucnost, ochranu před nepříznivými vlivy. Proto jsme se rozhodli vysázet u příležitosti výročí alej. Stromy totiž všechno tohle symbolizují. Život, dlouhověkost, vyzařují klid a mír, chrání poutníka před nepřízní počasí. Duby červené jsme k této příležitosti vybrali proto, že jde o stromy nenáročné na půdní podmínky a také pro jejich vizuální podobu. Dub červený totiž na podzim nelze přehlédnout. Jeho listí, které je v sezóně sytě zelené, se s přicházejícím podzimem barví do nádherných odstínů oranžové, šarlatově červené a rudé.“

Jsme velmi potěšeni, že byla naše firma KSM Castings CZ s.r.o. přizvána k účasti na této opravdu milé akci, bylo nám ctí s výsadbou památeční aleje pomoci a podpořit tak dobrou věc.