KSM blahopřeje Janu Schulhofovi k vítězství nad tramvají 😀

19.08.2017 – Je rychlejší člověk nebo tramvaj? Odpověď na tuto otázku již znají běžci a fandové, kteří se v Liberci zúčastnili nebo se přišli pouze podívat na Závod s tramvají na trati z centra města do Horního Hanychova.

Závod se konal již potřetí. Letos ovšem účastníci závodu zdolávali kratší úsek než v předešlých letech. S ohledem na rekonstrukci tramvajové trati na Šaldově náměstí a v Rumunské ulici, musel být start posunut z Lidových sadů do dolního centra Liberce. Kratší varianta nebyla ovšem ničím snadným. Necelých pět kilometrů a převýšení 180 metrů udělalo ze závodů i letos pořádné peklo.

Po startovním výstřelu se ze zastávky Fügnerova v sobotu rozběhlo 25 běžců a rozjela jedna tramvaj EVO2 vyzdobena polepem, který oznamoval 120. výročí LIBERECKÝCH TRAMVAJÍ.  Zasloužený potlesk doprovodil do cíle jak vítěze, tak každého z 25 borců, kteří se v náročném stoupání utkali.

Vítězem se stal již potřetí Jan Schulhof v čase 00:18:08 hod., který byl zároveň prvním vyzyvatelem k tomuto souboji a jeho výkon zatím nebyl překonán. Ostatní borci mu pěkně šlapali na paty, a tak je závod rok od roku napínavější a zajímavější.