Firemní běžecká štafeta Wernigerode – Německo

31.05.2017 – Od našich kolegů ze sesterské firmy v německém Wernigerode jsme dostali pozvánku k účasti na již tradičních Firemních běžeckých štafetách „Firmenlauf Harz 2017“. Závod se konal v krásném prostředí velkého městského parku a běžela se štafeta 4 x 2,5 km. Akce se zúčastnili zástupci všech německých poboček KSM, takže nás bylo v barvách firmy KSM více jak 100 nadšených sportovců.

Kromě večerního závodu jsme přes den měli možnost prohlédnout si také krásné historické centrum města Wernigerode a zámek a odpoledne jsme měli domluvenou exkurzi do místního závodu KSM, kde nás zaujala především jiná technologie lití, než kterou známe od nás z Hrádku.

V běhu hrádecký závod reprezenovaly 2 štafety složené ze zaměstnaců a členů sportovního oddílu KSM - Hrádek, přičemž čistě mužská štafeta ve složení David Brychta, Matěj Šorejs, Václav Janeček a Pavel Mrázek vybojovala fantastické 10. místo mezi pánskými štafetami a celkové první místo mezi všemi štafetami KSM Castings Group. Skvělý výsledek a blahopřejeme.  Domů jsme se vraceli plni zajímavých dojmů a jisti si tím, že se rádi této akce zúčastníme i příští rok.