Dětský letní tábor Pohoda Nuzice 2016

06.08.2016, Dětský letní tábor Pohoda Nuzice 2016

Od 6. do 20.8. se opět konal letní tábor pro děti zaměstnanců naší společnosti, který uspořádala firma KSM Castings CZ s.r.o. ve spolupráci s odborovou organizací KOVO KSM Castings.

Tábor byl určen  pro děti ve věku 6-15 let, účastnilo se ho 33 dětí a 9 vedoucích. Dva týdny strávené v chatové osadě Pohoda, přímo na břehu řeky Lužnice, se nesly v duchu celotáborové hry „Staň se hvězdou tábora“. Děti se rozdělily do čtyř družstev: Rafťáci, Šmoulové, Otravní pomeranči a Mimoni a každý den se bavily různými hrami.

Proběhly Zimní olympijské hry Nagano 2016, kde se soutěžilo v disciplínách jako lyžování a sáňkování na trávě, závody na bobech a biatlon (běh na lyžích a střelba). Každý den se děti koupaly v bazénu či v řece, na řece Lužnici také několikrát spluli různé úseky na nafukovacích člunech – raftech. Konaly se také dvě noční stezky odvahy, ve večerním programu se střídaly diskotéky a promítání filmů. Celá skupina se vydala i na výlety mimo tábor – za krásami města Bechyně, do Týna nad Vltavou, na zámek Koloděje a na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín.

Dětem se tábor velmi líbil i počasí přálo krásným letním zážitkům, takže se všichni vraceli domů spokojeni a mají na co vzpomínat.